Szwajcarska Republika Ludowo-Demokratyczna

Drukuj

Szwajcaria

„Szwajcarska Partia Ludowa osiągnęła niedawno sukces podczas referendum dotyczącego ograniczenia imigracji do Szwajcarii. Partia obwiniała imigrantów za ogólny spadek dochodów oraz za odbieranie stanowisk pracy, które w innym przypadku przypadłyby obywatelom Szwajcarii. Ponadto oskarża ona przybyszów za stworzenie wielu innych pomniejszych problemów takich jak drogie mieszkania czy korki na autostradach. W wyniku głosowania stwierdzono, że Szwajcaria musi w ciągu trzech lat renegocjować dwustronne porozumienie z Unią Europejską dotyczące swobodnego przepływu osób albo je anulować.

(…)

Szkoda, że socjalizm europejski doprowadził to tego typu antyimigracyjnych odczuć. W końcu wiele z tych opinii jest opartych na kłamstwach będących podstawą ogólnie przyjętych przesądów.”

— Frank Hollenbeck (mises.pl)

Jak widać nawet oaza (względnej) normalności na europejskim teatrze ekonomicznego absurdu, nie jest wolna od jakże powszechnego atawistycznego, plemiennego debilizmu i upodlenia. Brunatna polityka szwajcarskiej Partii (Demo-)Ludowej to smutne – niechciane i nieoczekiwane – skutki narodowej socjaldemokracji.

Czytaj również